Documenting Ukraine на Книжковому Арсеналі

12-й Міжнародний «Книжковий Арсенал» проходитиме в Києві з 30 травня до 2 червня. Цьогорічна фокус-тема «Життя на межі» реалізується Мистецьким Арсеналом та Documenting Ukraine – спільною програмою Інституту гуманітарних наук (Відень) й INDEX.

«Життя на межі» під кураторством Володимира Єрмоленка та Тетяни Огаркової покликана змінити наше уявлення про передову. Цьогорічна програма зосереджена на людях, які обирають залишитися або повернутися на цю метафоричну межу: військових, волонтерах і медиках, жителях окупованих, затоплених, обстріляних міст і сіл. Те, що об’єднує нас усіх – в Україні і поза її межами, у Львові та Харкові, у Києві та Херсоні, на передовій і в тилу – це лінія фронту всередині нас, щось дороге серцю, що лежить за нею, що змушує або братися за зброю, або підтримати тих, хто це робить.

Як розмірковують Єрмоленко та Огаркова у своєму кураторському тексті, «Щоби зрозуміти Україну, потрібно бути на фронті, їздити на фронт, допомагати фронту. Щоб зрозуміти Європу, треба зрозуміти Україну. Це і є межа, яка є центром. Нехай навіть це центр, який кровоточить».

Програма «Життя на межі» об’єднує відомих українських і зарубіжних письменників і письменниць, поетів і поеток, журналістів і журналісток, публічних інтелектуалів й інтелектуалок, щоб обговорити як філософські наслідки межі, так і її прояви в реальному житті. Цьогорічна фокус-тема не лише курується грантоотримувачкою та грантоотримувачем Documenting Ukraine, але також залучає стипендіатів IWM та грантоотримувачів та грантоотримувачок Documenting Ukraine як спікерів і спікерок.

Програма

Четвер, 30 травня, 18:00 - 19:30.

Дискусія «Межа всередині нас». Учасники: Олександр Михед, Олександра Матвійчук, Лариса Денисенко, Олена Стяжкіна, Олександр Комаров. Модерує Тетяна Огаркова.

П'ятниця, 31 травня, 11:30 - 12:30.

Дискусія «Мистецтво опору за межею». Беруть участь: представниця жіночого руху спротиву «Мавки», Девід Патрікаракос, Ноель Калхун, Богдан Логвиненко, Лі Білецька. Модерує Ольга Муха.

П'ятниця, 31 травня, 13:30 - 15:00.

Дискусія «Книга в укритті, книга як укриття». Беруть участь: Марина Чижова, Аеліта Горбунова та Антон Новіков, проєкт «Книга в укритті», Херсон, Катерина Калитко, Світлана Поваляєва, Катерина Міхаліцина. Модерує Мирослава Барчук.

П'ятниця, 31 травня, 18:00 - 19:30.

Дискусія «Бути військовим / військовою сьогодні». Беруть участь: Дмитро Лазуткін, Артур Дронь, Ярина Чорногуз, Леся Ганжа. Модерує Алла Кошляк.

Субота, 01 червня, 12:30 - 13:30.

«Поезія: розмова мов. Франція — Україна». У співпраці з Українським кризовим медіа-центром та UkraineWorld. Беруть участь: Ярина Чорногуз, Артур Дронь, Елла Євтушенко, Мартен Рюефф (Франція), Анна і Лоран Шан-Массар (Франція). Мова: французька з перекладом. Модерує Тетяна Огаркова.

Субота, 01 червня, 13:30 - 15:00.

Дискусія «Цивільні. Життя на межі. Херсон – Харків – Ізюм – Чернігів». Беруть участь: Віра Курико, Ольга Гончарова, Іванна Скиба-Якубова, Галина Іванова, Ольга Кириленко. Модерує Володимир Єрмоленко.

Субота, 01 червня, 18:00 - 19:30.

Дискусія «Фронтир чи центр? Роль України у світі». У співпраці з Українським кризовим медіа-центром та UkraineWorld. Беруть участь: Рорі Фіннін, Бруно Масаїш, Ботакоз Кассімбекова, Девід Патрікаракос, Раджі Абдул Салам. Модерує Володимир Єрмоленко.

Неділя, 02 червня, 13:00 - 14:00.

«Кант і межі розуму». Беруть участь: Анатолій Лой, Анатолій Єрмоленко, Тарас Лютий. Модерує Вахтанґ Кебуладзе.

Неділя, 02 червня, 17:30 - 19:00.

Дискусія «Кінець імперій». У співпраці з Українським кризовим медіа-центром та UkraineWorld. Беруть участь: Тьєрі Пієль, Ніколя Танзер, Хюг Мінгареллі, Володимир Єрмоленко. Мова: французька з перекладом. Модерує Тетяна Огаркова.

До того ж, представниця INDEX Саша Довжик модеруватиме дві дискусії:

П'ятниця, 31 травня, 12:00 - 13:00.

Дискусія «Українська класика і міжнародні книжкові ринки: Валер’ян Підмогильний, Майк Йогансен, Леся Українка». Беруть участь: Уям Блекер, Марцін Ґачковський, Мирослав Томек, Якоб Вундервальд, Дейзі Гіббонс.

31 травня, п’ятниця, 20:00-21:30.

Спецпоказ серії документального циклу «Велика російська брехня. Література» та обговорення «Культурна апропріація: російська імперська традиція привласнення» від Суспільного. Беруть участь: Ростислав Семків, Олена Гусейнова, Вахтанг Кебуладзе, Андрій Кокотюха, Уям Блекер.