Восени ми вітали у Львові стипендіаток і стипендіатів об’єднаної програми INDEX та IWM (Інститут гуманітарних наук у Відні).
Програма обʼєднала дослідниць і дослідників, мисткинь і митців, журналісток і журналістів з України та з-за кордону. Впродовж семестру стипендіатки та стипендіати працювали над документаційними проєктами, провадили дискусії та поетичні читання на онлайн і офлайн платформах, фіксували наслідки війни Росії проти України у різних регіонах країни та ділилися результатами своєї роботи з медіа.
Більше інформації про програму можна дізнатися за посиланням.
Нижче запрошуємо до прочитання і перегляду інтервʼю стипендіаток і стипендіатів INDEX.
Йогана Котішова для UkraineWorld
Медіадослідниця, викладачка та письменниця Йогана Котішова ділиться, як емоції в документуванні війни посилюють, а не підривають журналістську об'єктивність.
Крістіна Гук для Суспільне Культура
Визнання Голодомору країнами світу повертає історичну справедливість — так вважає Крістіна Гук, антропологиня та науковиця, яка спеціалізується на дослідженні геноцидів і масових злочинів, української ідентичності та українсько-російських відносин.
Інтервʼю для Радіо Хартія
“Війна дуже змінила моє відчуття часу і простору, він ніби розсипався”, — говорить Богдан Бунчак, художник, ветеран, стипендіат INDEX. У випуску “Кругової оборони” він розповідає про свій досвід війни через мистецтво.
"Ми справді бачимо, як Росія використовує історію як зброю", — каже Крістіна Гук, антропологиня та науковиця.
В інтервʼю Аллі Кошляк медіадослідниця Йогана Котішова розповідає, як емоційна включеність може допомагати робити якісну журналістику, чому вона приїхала до України, і чого в українських журналістів можуть повчитися редакції найбільших західних ЗМІ.
Нагадуємо, що до 1 січня триває прийом заявок на участь у Стипендійній програмі імені Вікторії Амеліної для письменниць і письменників з України та з-за кордону.