24 березня відбудеться лекція резидентки INDEX докторки Орисі Кулик.
Докторка історичних наук Орися Кулик (Стенфордський університет) приїхала до України у рамках програми резиденцій INDEX для дослідниць і дослідників. Тут вона працює над дослідженням “How Ukraine Ruled Russia: Regionalism and Party Politics after Stalin” (“Коли Україна правила Росією: регіоналізм і постсталінська партійна політика”). Під час відкритої лекції дослідниця поділиться основними результатами своєї роботи.
24 березня о 13:30
Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ (Козельницька, 2А, Львів. Авдиторія: 405)
Подія відбудеться англійською з сесією запитань-відповідей українською та англійською.
Долучитися онлайн можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/89854742836?pwd=XsAbpHsz7FUnY4QzWOxKP2RxY36oWv.1
Meeting ID: 898 5474 2836
Passcode: 462007
Детальніше про тему лекції
Подібно до нинішнього російського президента, Сталін був зациклений на Україні, побоюючись, що друга за величиною республіка стане серйозним супротивником. Україна володіла значними природними ресурсами, а її політичні та культурні лідери від початку радянського правління домагалися більшої автономії для українських територій.
Політика 1930-х років — колективізація, індустріалізація та нещадні “чистки” — призвела до наслідків, яких не міг передбачити сам Сталін. Ця політика стала підґрунтям для поколіннєвого демографічного тиску з низів і призвела до приходу до влади двох генеральних секретарів з тісними зв'язками з Україною — Микити Хрущова та Леоніда Брежнєва. Разом із ними у Москві розпочали роботу дві когорти українських чиновників, які мали величезний вплив на формування державної політики СРСР у 1950-1980-х роках.
Зазначений феномен чимало говорить про те, як змінився Радянський Союз після Другої світової війни, і чому Україна відігравала провідну роль у процесі змін. Незначна увага до цієї теми в дослідженнях Радянського Союзу вказує на екзистенційну та епістемологічну небезпеку некритичного прийняття наративів, які поширює Росія, розповідаючи про радянське минуле.
Ця подія стала можливою завдяки співпраці INDEX з кафедрою історії Гуманітарного факультету Українського католицького університету.