Плани INDEX на 2025

За підсумками успішного пілотного сезону у вересні-грудні 2024 INDEX розпочав свою роботу як незалежна громадська організація. Команда Інституту документування і взаємодії рада поділитися нашими планами й перспективами на 2025 рік.

Ми й надалі будуватимемо роботу навколо двох основних напрямків діяльності, відображених у самій назві інституції: документування і взаємодія.

INDEX продовжує підтримку існуючих проєктів з документування війни, зокрема міжінституційну ініціативу з моніторингу “Їх убила Росія: постаті української культури”, документаційні й комеморативні виставки у приміщенні інституції, а також проєкт “Narysy: INDEX Journals”. Ми також є співорганізаторами симпозіуму “Найбільш документована війна” та співупорядниками циклу публікацій "Історії війни: серія про документування та архівування".

INDEX провадить активну роботу у напрямку інтелектуальної взаємодії, реалізовуючи Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної, програму резиденцій для дослідниць і дослідників і численні події, які відповідають нашій місії підтримувати український інтелектуальний авангард і сприяти творенню втілених знань про Україну у світовому контексті.  Крім того, ми шукаємо підтримки для запуску стипендійної програми для ветеранів та програми для досліджень тем довкіллєвої гуманітаристики у другій половині 2025 року.

Заснований у турбулентні часи, INDEX залишається непохитним у своєму прагненні досягнення справедливості для України. Для нас невимовно цінно продовжувати цю роботу пліч-о-пліч із друзями та партнерами.

INDEX вдячний Інституту гуманітарних наук у Відні (IWM) за неоціненну підтримку у часі заснування нашої інституції, й ми раді можливості провадити партнерську співпрацю у спільних проєктах. IWM продовжить надавати гранти у рамках “Documenting Ukraine” та працювати над концептуалізацією архіву на основі матеріалів, створених у межах програми.

Ми продовжуємо плідну співпрацю з Центром міської історії у документаційних та дослідницьких сферах. Окрім щорічного симпозіуму “Найбільш документована війна” і співупорядництва книжкової серії, ми організовуємо спільні дослідницькі стипендії й події.

Документаційні поїздки INDEX на прифронтові та деокуповані території стали можливими завдяки партнерству з Українським ПЕН, з яким ми також тісно співпрацюємо у рамках Стипендійної програми імені Вікторії Амеліної, моніторингу культурних втрат і інформаційно-просвітницьких заходів у межах програми резиденцій INDEX.

З “Архівом війни” — найвичерпнішим цифровим репозиторієм, що документує війну Росії проти України — працюємо у напрямку творення спільних дослідницьких проєктів. Йдеться, зокрема, про можливість забезпечення фізичного доступу до матеріалів “Архіву війни” у Львові.

​​Налагодивши понад п'ятдесят інституційних зв'язків з часу свого запуску у вересні 2024, INDEX працює над зміцненням існуючих партнерств з академічними, культурними та правозахисними організаціями та творенням нових. Аби дізнаватися більше про наші проєкти та співпраці, запрошуємо підписатися на щомісячну розсилку INDEX.